Dalších 5 věcí o menopauze, na které jste se bály zeptat

1. Vliv menopauzy na váhu:

Některé ženy se mohou obávat, že menopauza může přispět k nárůstu hmotnosti. Hormonální změny mohou ovlivnit distribuci tuku v těle, a některé ženy mohou mít tendenci ukládat více tuku kolem břicha. Pravidelná fyzická aktivita a zdravá strava mohou pomoci udržet zdravou váhu.

2. Vliv menopauzy na kognitivní funkce:

Existují studie naznačující, že hormonální změny během menopauzy mohou mít vliv na kognitivní funkce, včetně paměti a kognitivního výkonu. Ženy se mohou obávat o svou mentální svěžest a hledat způsoby, jak podporovat kognitivní zdraví, jako je duševní stimulace a pravidelný spánek.

3. Přechodné období a perimenopauza:

Perimenopauza, je přechod či klimakterium, kdy začínají hormonální změny, ale menstruace ještě neustává úplně. Některé ženy mohou považovat tento přechodný čas za matoucí a obávat se nejistoty spojené s proměnlivými příznaky.

4. Vliv menopauzy na spánek:

Noční návaly, noční pocení a změny hormonálních hladin mohou ovlivnit kvalitu spánku během menopauzy. Nedostatek spánku může následně přispět k celkovému pocitu únavy a zvýšené citlivosti na stres. Zajištění vhodného spánkového prostředí a zavedení zdravých spánkových návyků mohou být klíčové.

5. Změny vypadávání vlasů:

Některé ženy mohou být znepokojeny změnami vypadávání vlasů spojenými s menopauzou. Hormonální změny mohou ovlivnit strukturu vlasů a vést k řídnutí nebo oslabení vlasů. Péče o vlasy a vyvážená strava mohou pomoci udržet zdraví vlasů.

TIP! Vyzkoušejte GS ELADEN, doplněk stravy s vysokým obsahem methioninu, pro krásné vlasy, pevné nehty a hedvábnou pleť.

Opět je důležité si uvědomit, že každá žena prochází menopauzou individuálně, a tedy i příznaky a obavy se mohou lišit. Otevřená komunikace s lékařem a ostatními ženami, které procházejí podobným obdobím, může poskytnout podporu a informace potřebné k pochopení a zvládnutí menopauzy.


Tu nejlepší nabídku najdete vždy na GS Klubu!

Navíc na GS Klubu od nás dostanete 150 Kč na první nákup!