Ztráta libida v menopauze

Během menopauzy může dojít ke změnám v hormonálním systému ženy, což může ovlivnit i sexuální touhu (libido). Nízká libido může být způsobena několika faktory, a to jak fyzickými, tak i psychologickými. Některé z možných příčin ztráty libida v průběhu menopauzy zahrnují:

  1. Pokles hladiny estrogenů: Menopauza přináší snížení hladiny estrogenů v těle, což může ovlivnit vaginální suchost a snížení citlivosti.
  2. Změny ve struktuře genitálií: Snížená pružnost a hydratace vagíny mohou vést k nepříjemnému pohlavnímu styku, což může ovlivnit sexuální touhu.
  3. Únava a stres: Fyzická únava a stres spojený s přechodem do menopauzy mohou mít vliv na celkový životní styl a tím i na sexuální touhu.
  4. Psychologické faktory: Ztráta libida může být spojena i s psychologickými faktory, jako jsou změny v těle, obavy ohledně stárnutí, nízká sebeúcta nebo deprese.

Pro zlepšení libida během menopauzy mohou být užitečné následující kroky:

1. Komunikace s partnerem:

Otevřená komunikace s partnerem o změnách ve vašem sexuálním životě může být klíčová.

2. Konverzace s lékařem:

Konzultace s lékařem může pomoci identifikovat a řešit možné fyzické faktory ovlivňující libido.

3. Změny životního stylu:

Zdravý životní styl, včetně pravidelné fyzické aktivity, vyvážené stravy a dostatečného odpočinku, může podpořit celkovou pohodu.

4. Pomoc od sexuologa nebo terapeuta:

Někdy může být užitečné vyhledat pomoc odborníka, jako je sexuolog nebo terapeut, který vám může poskytnout podporu a strategie pro zlepšení sexuálního života.

Pamatujte, že je důležité jednat s lékařem, pokud máte obavy o své zdraví nebo pokud se problémy s libidem stávají dlouhodobými a obtížnými. Lékař vám může poskytnout personalizované rady a řešení na základě vašich individuálních potřeb a zdravotního stavu.


Tu nejlepší nabídku najdete vždy na GS Klubu!

Navíc na GS Klubu od nás dostanete 150 Kč na první nákup!