Jste v nejlepších letech a máte pocit, že se vám začíná zhoršovat kvalita vašich vlasů? Čím to může být způsobeno? Jak podpořit kvalitu vlasů v menopauze? Jak o vlasy v době menopauzy pečovat?

Ztráta vlasů nebo změny ve struktuře vlasů jsou běžné příznaky spojené s menopauzou. Některé ženy mohou začít pociťovat řídnutí vlasů, oslabení nebo změny v textuře. To může být způsobeno několika faktory:

  1. Hormonální změny: Snížená hladina estrogenu může ovlivnit cykly vlasů, vést k postupnému oslabení vlasů nebo dokonce k jejich vypadávání.
  2. Genetické faktory: Genetická predispozice hraje roli v zdraví vlasů a náchylnosti k vypadávání vlasů.
  3. Stres: Emoční stres může ovlivnit celkové zdraví vlasů. Menopauza může sama o sobě být stresujícím obdobím, což může mít dopad na vlasy.

Jak s tím bojovat a jak o vlasy v menopauze pečovat:

  1. Zdravá strava: Dodržujte vyváženou stravu, která obsahuje dostatek živin, jako jsou vitamíny, minerály a proteiny. Ty jsou důležité pro zdraví vlasů.
  2. Dostatek hydratace: Pitný režim je důležitý pro celkové zdraví vlasů. Ujistěte se, že pijete dostatek vody.
  3. Přípravky na posílení vlasů: Existují šampony, kondicionéry a séra navržená speciálně pro vlasy oslabené během menopauzy. Obsahují látky, které mohou posílit vlasy a stimulovat růst.
  4. Vitamíny a doplňky: Některé ženy užívají doplňky, jako jsou biotin, vitamíny skupiny B nebo železo, které mohou podporovat zdraví vlasů.
  5. Konzultace s odborníkem: Pokud máte obavy o ztrátu vlasů, konzultujte s dermatologem nebo odborníkem na vlasy. Mohou vám poskytnout konkrétní rady a doporučení.
  6. Snížení stresu: Pracujte na řízení stresu pomocí relaxačních technik, meditace a pravidelné fyzické aktivity.

Tip: GS ELADEN s originální Strong Methionin Formula, kombinace vysokého množství methioninu s vitaminy a minerály. Navíc obohaceno o unikátní olej ze světlice barvířské. S komfortním dávkováním, pouze 1 kapsle denně.


Tu nejlepší nabídku najdete vždy na GS Klubu!

Navíc na GS Klubu od nás dostanete 150 Kč na první nákup!