Jak řešit návaly?

Měnící se hladiny hormonů způsobují řadu příznaků, které mohou trvat měsíce, ale i několik let. Nepohodlí v tomto období můžeme vnímat mírně, ale také velmi nepříjemně, záleží většinou na genetice, ale také na osobním životním stylu. Pokud máte možnost, vyzpovídejte maminku nebo babičku, které se s Vámi během šálku čaje mohou podělit o ověřené a účinné rady.
Stav, kdy Vás doslova polije horko, většinou postupuje od hrudníku přes krk až do obličeje. Žena viditelně zčervená, velmi často se zpotí. Návaly se opakují v různých intervalech – od jednoho za měsíc, za týden, či za den až po několik během jediné hodiny. Trvají několik sekund, výjimečně déle. Přestože návaly nejsou pro ženu nijak nebezpečné, mohou být velmi nepříjemné. Jejich projevy jsou totiž viditelné okolím, což pro nás způsobuje nepohodlí.

Jak dlouho takový stav může trvat?

Na to vám nikdo přesně neodpoví. Může to trvat rok, dva roky, pět let. Život jde ale dál a díky zdravému životnímu stylu, můžete spoustu symptomů minimalizovat, či dokonce některé časem vymizí.

Správná životospráva je samozřejmě základ - dostatečný pohyb, vycházky, pravidelná a výživná strava, kterou můžete podpořit doplňky stravy.

Vsaďte na přírodu

Doplněk stravy GS Merilin je založený na přírodní bázi a obsahuje složky, které na základě rozsáhlé klinické studie prokazují redukci příznaků klimakteria až u 90 % žen po šesti měsících užívání. Unikátnost najdete v kombinaci extraktů ploštičníku hroznatého a třezalky tečkované, které redukují návaly horka.